listownik

 

Nazwa Oprogramowania wykorzystywanego w laboratorium

STATISTICA Pakiet Zaawansowany + QC 10 PL (3 licencje jednostanowiskowe)

 

STATISTICA Pakiet Zaawansowany. Jest to rozbudowany program, który umożliwia wykonywanie wszystkich etapów analizy danych. W szczególności zawiera funkcjonalność programu STATISTICA Pakiet Podstawowy oraz szeroki zakres zaawansowanych metod analitycznych i graficznych, stosowanych w różnych dziedzinach nauki i biznesu, takich jak: Analizy wielowymiarowe, Modele Zawansowane oraz Analizę Mocy Testów.

 

STATISTICA QC. W skład programu wchodzą moduły: Karty Kontrolne, Analiza Procesu, Planowanie Doświadczeń oraz Wielowymiarowe Karty Kontrolne. Aplikacja umożliwia tworzenie zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych kart kontrolnych łatwych do szybkiego zastosowania, kart z opcjami automatyzacji i skrótami usprawniającymi rutynową pracę (potrzebne na przykład przy stosowaniu metody Six Sigma, ISO 9000, QS 9000 i TQM).Program zawiera także najpełniejszy zestaw technik planowania i analizy doświadczeń (DOE), z pełną wizualizacją, łącznie z interaktywnym profilowaniem użyteczności odpowiedzi. Zawiera również pełny zestaw procedur do analizy zdolności procesu, powtarzalności i odtwarzalności pomiarów i innych zagadnień zapewnienia i doskonalenia jakości.

 

Więcej informacji na www.statsoft.pl

 

Funkcjonuje na stanowiskach komputerowych w pomieszczeniach 112 i 118 - budynek 2.3 oraz 208 - budynek 3.2

statistica.jpg

CorelDRAW GRAPHICS SUIT X6 (2 licencje jednostanowiskowe)

 

Trzon pakietu stanowią CorelDRAW X6 - do edycji grafiki wektorowej oraz Photo-Paint X6 - do edycji grafiki rastrowej. W skład pakietu wchodzą ponadto: Corel CAPTURE X6 - do zrzutów ekranowych i Corel CONNECT - przeglądarka, pozwalająca na oglądanie zdjęć z lokalnego dysku lub sieci w trybie pełnoekranowym. Program został wyposażony w nowy organizer, który pozwala na lepsze zarządzanie grafikami, projektami, czcionkami i zdjęciami.

 

Więcej informacji na www.corel.com

 

Funkcjonuje na stanowiskach komputerowych w pomieszczeniach 118 - budynek 2.3 oraz 208 - budynek 3.2

coreldraw.jpg

 

Office Professional Plus 2013 (3 licencje jednostanowiskowe)

Pakiet biurowy, stworzony przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzą doskonale nam znane aplikacje biurowe: edytor tekstu - Microsoft Word, arkusz kalkulacyjny - Excel, aplikacja do tworzenia demonstracji PowerPoint oraz klient poczty elektronicznej - Outlook. Dostęp do wirtualnego notesu OneNote, aplikacji do zarządzania i obsługi baz danych - Access oraz komunikator Lync.

 

Więcej informacji na www.microsoft.com

 

Funkcjonuje na stanowiskach komputerowych w pomieszczeniach 112 i 118 - budynek 2.3 oraz 208 - budynek 3.2

 

http://www.instalki.pl/components/com_djcatalog/images/98ad1f9997afec0827000569cfc15d1b22.jpg.th.jpg

 

LABVIEW 2012 Academic Premium Suite (3 licencje jednostanowiskowe)

Moduły: LabVIEW Robotics, LabVIEW Sound and Vibration,  LabVIEW NI SoftMotion

LabView - graficzne środowisko programowe firmy National Instruments, przeznaczone do projektowania systemów testujących oraz pomiarowo-sterujących. Zawiera zestaw kompleksowych narzędzi do budowy dowolnej aplikacji. Pozwala na łączenie się z urządzeniami pomiarowymi i sterującymi, analizować dane, udostępniać wyniki i je rozpowszechniać.

 

Więcej informacji na  http://poland.ni.com

 

Funkcjonuje na stanowisku komputerowym w pomieszczeniach 111 oraz 112 - budynek 2.3

LabView

 

EasySieve (1 licencja jednostanowiskowe)

EasySieve firmy Retsch jest oprogramowaniem stworzonym z myślą o analizie i wizualizacji wyników otrzymanych w wyniku procesu przesiewania. Zastosowanie go zwalnia użytkownika z wielu wykonywanych ręcznie czynności - kontroluje proces ważenia i rejestracji wag, a także umożliwia późniejszą obróbkę uzyskanych wyników.

 

Instrukcja obsługi

 

Funkcjonuje na stanowisku komputerowym w pomieszczeniu 112 - budynek 2.3

pprogresiewe.jpg

 

AUTOSIEVE (1 licencja jednostanowiskowe)

Wielojęzyczny program AUTOSIEVE firmy Fritsch do automatycznej oceny, monitorowania i dokumentacji wyników analizy sitowej. umożliwia proste zapisywanie i odzyskiwanie ciężarów zarówno pojedynczych pustych sit, jak i całych zestawów.

 

Funkcjonuje na stanowisku komputerowym w pomieszczeniu 111 - budynek 2.3

obrazek.jpg

 

 

OptaView 7 (1 licencja jednostanowiskowe)

OptaView jest modułowym programem wyspecjalizowanym do akwizycji, obróbki i analizy obrazów z kamery mikroskopowej.

 

Instrukcja obsługi

 

Funkcjonuje na stanowisku komputerowym w pomieszczeniu 118 - budynek 2.3

 

optaview.jpg